W jaki sposób otyłość przyczynia się do problemów z potencją?

Nie jest tajemnicą, że otyłość u mężczyzn, oprócz znacznego dyskomfortu psychicznego i fizycznego, pociąga za sobą wiele powiązanych chorób, z których najbardziej przykrą jest impotencja. Jest to zrozumiałe, ponieważ według statystyk, mężczyźni z nadwagą mają trudności z potencją 2,5 razy częściej niż szczupli i sprawni mężczyźni.

Wpływ otyłości na potencję

Otyłość to nie tylko wada estetyczna, która obniża poczucie własnej wartości mężczyzn. To choroba, której towarzyszy naruszenie metabolizmu tłuszczów, węglowodanów co prowadzi do poważnych chorób,w tym do impotencji. Z reguły analiza biochemiczna krwi u otyłych mężczyzn wykazuje zmniejszoną ilość testosteronu w osoczu. W ciągu 25-30 lat jądra mężczyzn wytwarzają maksymalną ilość hormonu. W zdrowym męskim ciele jego poziom zmniejsza się stopniowo o 1-3% rocznie. Eksperci ds. otyłości stwierdzają, że do czynników ryzyka wczesnego starzenia się i zaburzenia potencji przyczynia się szybki spadek poziomu testosteronu.

Czynniki wpływające na otyłość u mężczyzn

Istnieją trzy główne czynniki wpływające na otyłość u mężczyzn. Są to czynniki fizjologiczne, psychologiczne i fizyczne.

  • Czynnik fizjologiczny. Z punktu widzenia fizjologii wpływ otyłości na potencję jest oczywisty. Męski organizm jest zaprojektowany w taki sposób, że wraz ze wzrostem tkanki tłuszczowej w organizmie następuje wzrost produkcji żeńskiego hormonu estrogenu. Synteza męskiego hormonu testosteronu, przeciwnie, wraz z pojawieniem się dodatkowych kilogramów spowalnia. Brak męskich hormonów jest jedną z głównych przyczyn upośledzenia funkcji seksualnych u mężczyzn.
  • W związku z zaburzeniami hormonalnymi, mężczyźni cierpiący na otyłość z czasem mają nie tylko poważne trudności z potencją, ale także zmieniają się na zewnątrz. Dominacja kobiecych hormonów w organizmie prowadzi do wzrostu piersi, zmiany tonu głosu. Ponadto, wraz ze wzrostem tkanki tłuszczowej, często występują nieprawidłowości w układzie krążenia. W szczególności ukrwienie narządów płciowych może zostać zakłócone, co również prowadzi do problemów z erekcją i utrzymaniem wzwodu.
  • Czynnik psychologiczny. Opisane zmiany fizjologiczne, są przyczyną poważnych zaburzeń psychicznych: depresji, nadmiernie niskiej samooceny, zwątpienia w siebie itp. Oczywiście, jeśli mężczyzna nie lubi siebie, nie ma pewności, co do swoich zdolności, jest mało prawdopodobne, że polubi kobiety. Świadomość ich zewnętrznej nieatrakcyjności, masa chorób związanych z otyłością wywołuje niedomagania w życiu seksualnym.
  • Czynnik fizyczny. Fizyczne cechy otyłego mężczyzny są również poważną przeszkodą w jego pełnym życiu seksualnym. Duży obwód brzucha, powiększone piersi, ospałość i ciężkość wywołują problemy w sferze seksualnej. Życie seksualne takich osób i ich partnerów, nawet przy zachowaniu erekcji, staje się nudne i monotonne.

Jakie są konsekwencje otyłości u mężczyzn?

Otyłość nie tylko wywołuje szereg chorób somatycznych (takich jak choroby serca, układ mięśniowo-szkieletowy, duszność itp.), ale jest również jedną z najczęstszych przyczyn impotencji. Ponadto zaburzenia hormonalne spowodowane zwiększeniem ilości tkanki tłuszczowej w organizmie powodują nieodwracalne zmiany jakościowe i ilościowe w płynie nasiennym mężczyzn. Konsekwencją tych zmian może być bezpłodność.

Jak przywrócić potencję – podsumowanie?

Nadmierna waga jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń erekcji, dlatego, aby rozwiązać problem, konieczne jest przede wszystkim leczenie otyłości. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej przyczyni się do stopniowej normalizacji poziomów hormonów w organizmie, a tym samym do przywrócenia funkcji seksualnych i reprodukcyjnych mężczyzn.

Na rynku dostępny jest produkt Kamagra, który likwiduje zaburzenia w transportowaniu krwi do penisa, które powodowały tworzenie się zbyt małej ilości tlenku azotu. Usunięcie tego problemu przywróci prawidłowe ukrwienie prącia i osiągnięcie pełnego wzwodu. Ponadto minimalizacja tłuszczów zwierzęcych, staranne dozowanie wody i soli w celu normalizacji równowagi woda-sól, ograniczenie prostych węglowodanów i cukru a także wprowadzenie do menu tłuszczów roślinnych i niskokalorycznych produktów spożywczych to krok do sukcesu i osiągnięcia pełnego zadowolenia z życia seksualnego.

Tekst napisany na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *